۷ ماده غذایی برای مبارزه با التهاب و چربی شکم

مروزه بیماری های التهابی و چاقی موضعی شکم افزایش پیدا کرده است که بسیاری از مردم را با مشکل روبرو کرده است مواردی که در زیر ذکر می شود در کاهش التهابات و کاهش چربی شکم موثر است در صورتی که از این مواد غذایی استفاده کنید و ورزش روزانه را با آن همراه کنید چربی موضعی شکم شما کاهش پیدا می کند.
 
۱ – میوه و سبزی
تمام میوه ها و سبزیجات، به دلیل مواد مغذی غنی و فیبر، به مبارزه با التهاب مزمن کمک می کند
بعضی از میوه ها و سبزیجات که خاصیت ضد التهابی فوق العاده دارد شامل ( سیب، انواع توت ها، کلم بروکلی، قارچ، پاپایا، آناناس و اسفناج ) است را در برنامه غذایی خود قرار دهید.
۲ – چای سبز
این نوشیدنی برای کمک به کوچک شدن دور کمر شما و همچنین برای کاهش التهاب مفید است فلاونوئیدها در این چای دارای خواص ضد التهابی طبیعی است  و نشان داده شده EGCG ترکیب موجود در چای سبز برای کمک به کاهش چربی بدن موثر است.
۳ – چربی های اشباع نشده
این چربی ها به طور کلی برای سلامتی قلب، کمک به بالا بردن سطح کلسترول HDL سالم و کاهش التهاب مفید است. منابع بالای چربی های اشباع نشده شامل ( روغن زیتون، بادام و آووکادو ) است.
۴ – اسیدهای چرب امگا ۳
تحقیقات نشان داده است که یک رژیم غذایی با درصد بالایی از اسیدهای چرب امگا ۳ و درصد کمی از اسیدهای چرب امگا ۶ بوده است که با کاهش التهاب مرتبط است. منابع غذایی امگا S 3  شامل ( گردو، بذر کتان و ماهی مانند ماهی سالمون وحشی آلاسکا ) است.
۵ – ادویه جات
ادویه جات مطمئن، از جمله ( سیر، زردچوبه، دارچین، زنجبیل، فلفل و فلفل قرمز ) دارای قابلیت های قوی کاهش التهاب هستند بنابراین سعی کنید آنها را به وعده های غذایی اضافه کنید.
۶ – آب
خوردن آب کافی برای خارج کردن سموم التهاب زا از بدن ضروری است. هدف  خود را برای خوردن ۱۶۰۰ میلی لیتر آب در روز قرار دهید و به یاد داشته باشید که ۲۰۰ میلی لیتر آب اضافه تر برای هر ۳۰ دقیقه ورزش نیز مصرف کنید.
۷ – غلات سبوس دار
غلات سبوس دار غنی از فیبر و به کنترل پاسخ انسولین در بدن کمک می کند و ویتامین B بالایی دارد غلات سبوس دار نیز به کاهش هورمون هموسیستین عامل التهاب در بدن کمک می کند .