تهیه رولت مخملی

مواد لازم
تخم مرغ ۴ عدد
شکر دانه ریز سه چهارم فنجان
روغن ۱ ق غ
دوغ کره یا شیر ۲ ق غ
سرکه سفید ۱ ق چ
عصاره وانیل ۱ ق چ
رنگ ژله ای قرمز ۱ قطره
آرد ۱ فنجان
بکینگ پودر ۱ ق چ
نمک نصف ق چ
رولت مخملی

طرز تهیه :

فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . یک سینی ۲۲ * ۳۲ سانتی را چرب کنید و با کاغذ روغنی بپوشانید روی کاغذ روغنی را هم چرب کنید .
تخم مرغ ها را به مدت ۵ دقیقه با همزن برقی بزنید تا یکدست شود .
شکر و روغن را در حین هم زدن به تخم مرغ اضافه کنید . سپس دوغ کره ، سرکه ، وانیل و رنگ خوراکی را اضافه نمایید .
آرد ، بکینگ پودر و نمک را با هم الک کرده به آرامی به مواد بالا اضافه کرده و مخلوط نمایید .
خمیر را به سینی فر که آماه کرده اید منتقل نموده و رویش را صاف کنید و به مدت ۱۲ – ۱۵ دقیقه در فر بگذارید تا بپزد و اگر با انگشت به وسط کیک فشار آوردید و به حالت اولیه برگشت میتوانید رولت را از فر خارج نمایید .
روی یک دستمال تمیز آشپزخانه با دست پودر شکر بپشاید و کیک را که از فر خارج نمودید بلافاصله روی دستمال بگردانید . کاغذ روغنی را از کیک جدا نموده و فورارولترا با دستمال محکم رول کنید و کناری بگذارید تا بدون این که رولش باز شود کاملا سرد شود .
مواد لازم برای کرم کره سوئیسی بین رولت
شکر
یک چهارم فنجان
سفیده تخم مرغ
۱ عدد بزرگ
کره
۱۲ ق غ
وانیل
نصف ق چ

سفیده تخم مرغ و شکر را با هم مخلوط نموده روی حرارت بخار آب هم بزنید تا زمانی که شکر کاملا ذوب شود . کمی از مواد را بین دو انگشت بکشید و چک کنید هیچ ذره ی شکری باقی نمانده باشد .
بعد ازین که شکر کاملا حل شد مواد را از روی حرارت برداشته و به هم زدن ادامه دهید تا حجمش دو برابر شود . وانیل و سپس کره نرم را اضافه کرده هم بزنید تا زمانیکه ترکیب کاملا خودش را بگیرد .
با دقت و آرامش رولت  را که کاملا خنک شده باز کنید نیازی نیست کیک  کاملا صاف شود و. داخل رولت را با فراستینگی که آماده کرده اید پوشانده و این بار بدون حوله کیک را رول نمایید و در صورت تمایل میتوانید دوباره در پارچه و بعد پلاستیک پیچیده در یخچال تا موقع پذیرایی نگهداری نمایید یا  این که بلافاصله برش زده میل نمایید .
میتوانید روی رولت را با خامه ی فرم گرفته و گیلاس کریستالی تزئین نمایید تا ظاهر زیباتری پیدا کند .