فست فود می تواند یک غذای سالم باشد

خیلی از کارشناسان تغذیه زمانی که در رسانه های عمومی حاضر می شوند،به انتقاد از فست فودها و اثر مخرب آن بر روی سلامتی صحبت می کنند.

فست فود می تواند یک غذای سالم باشد

با توجه به اینکه اینجانب  فارغ تحصیل انیستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور-دانشگاه صنایع غذایی وتغذیه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم و اکثر دوستان استاد بنده یا از اساتید گروه هستند از جمله دکتر کیمیا گر،دکتر راست منش و…..ولی باید عرض کنم دوستان شاید به دلیل اینکه اشراف کاملی در زمینه تولید و فراوری این محصولات ندارند در برخی موارد کم لطفی می کنند.

در این مورد که سوسیس و کالباس دارای نیترات در فرمولاسیون خود هستند و در بدن تشکیل نیتروزآمین می دهند و این موجب سرطان می شود شکی نیست اما تمامی غذاهای فست فود که به این دو آیتم خلاصه نمی شوند.به فرض مثال:

در همبرگربه دلیل اینکه در دمای زیر صفر نگهداری می شود  از نیترات استفاده نمی شود و ترکیبی همانند گوشت چرخ کرده دارد.

شاید اصلا لازم نباشد در مورد سلامت سالادها توضیحاتی عرض کنم.

فست فود می تواند یک غذای سالم باشد

از سوی دیگر با توجه به حرکت فست فودها به سوی غذای سالم مخصوصا استفاده از جداول ارزش تغذیه ای در منو ی آنها پیش بینی آینده ای با غذاهای سالمتر برای آنها می شود.

باتوجه به سبک جدید پیتزاها که توسط متخصصان iranhfc (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ) ابداع شده است ما سعی در استفاده کمتر از پنیر پیتزا و جایگزینی آن با سبزجات تازه نموده ایم که این مشکل را حل می کند.

مثالهای زیادی در این مورد می توان عنوان کرد که ناقض صحبت عزیزان است.

iranhfc

فست فود می تواند یک غذای سالم باشد به شرط زندگی در جامعه سالم.

گروه iranhfc (گروه راه اندازی فست فود و کافی شاپ)  با راه اندازی فست فود های ،با غذاهای سالم و بهداشتی به توسعه غذای سالم می اندیشد.