وبلاگ راه اندازی فست فود

توی این بخش میخوام به صورت خیلی عامیانه در مورد صفر تا صد فست فود، رستوران و کافی شاپ برای دوستانی که علاقه مند به راه اندازی فست فود، رستوران یا کافی شاپ هستند صحبت کنم.

راه اندازی فست فود

یکی از شغل های مورد علاقه و پول ساز برای جوون های ایرانی راه اندازی کسب و کار غذایی هست. از اونجا که شرایط اقتصادی کشور عزیزمون ایران این روزها خیلی خوب نیست، و کارخونه ها هم  که پشت سر هم دارن ورشکسته می شن یا تعدیل نیرو میکنن هیچ راهی جز ساختن یه کسب و کار برای خود ما رو نمیزاره.

از اونجایی که کار غذای ارتباط زیادی  با شرایط و احوال محیط  پیدا نمیکنه و از طرفی کار رستورانی کار خیلی سختی نیست، به طوری که شما میتونید به سرعت این کار رو یاد بگیرید. می تونه یه انتخاب خوب برای شما باشه.

مقایسه صنف های غذایی با هم

رستوران سنتی ایرانی

منظور از رستوران سنتی ایرانی جایی هست که غذای ایرانی رو به صورت رستورانی با میز و صندلی و غیره ارائه میده. این رستورانها باید خیلی شیک و مجلسی و بزرگ باشن و مشتری از سر و کولش بالا بره تا موفق بشن.

حجم سرمایه گذاری تو این رستوران ها متفاوت هست. البته اجازه بدین سرمایه گذاری تو رستوران ها رو اول براتون بخش بندی کنم:

لیست هزینه ها در راه اندازی مدل های مختلف رستورانی

  • رهن و اجاره مغازه: تو کشور ما این بخش یه بخش مهم از هزینه ها هست. البته به نظر من نسبت به قیمت غذا و میزان فروش رهن و اجاره  کشور ما نسبت به بقیه کشورهایی که حالت نرمالی دارن ما با فاصله بسیار زیادی تو دنیا نفر اول هستیم. به طوری که صاحب جا با شما شریک هست اما فقط تو سود نه ضرر شما. امیدوارم یه روزی بیاد که موضوع مسکن رو حل بشه تا کلی شغل که سودآور هست تو کشورمون ایجاد بشه.
  • هزینه دکوراسیون: سطح توقع مشتریا بالا رفته، هر چند قدرت خریدشون تکون نخورده ولی توقعاتشون خیلی بالا رفته. توقع مشتریا هزینه هست برای شما. اگر یه کار خوب و شیک انجام ندید خوب اونها هم از شما خرید نمی کنن. پس به ناچار باید دکور شیک داشته باشیم و هر چندسال یه بار به صورت کامل عوضش کنیم.
  • هزینه تجهیزات آشپزخونه: آشپزخونه های صنعتی که با متریال استیل ساخته می شن، معمولا جزء بخش های پر هزینه محسوب میشن. البته بعضی از دوستان ترجیح می دن که با دستگاههای دسته دوم کار کنن که خیلی توصیه نمیشه. تجهیزات آشپزخونه یه طیف گسترده از قیمت ها رو دارن، یعنی شما نمیتونید دقیقا بگید یه لیست از تجهیزات آشپزخونه فست فود چقدر میشه.
  • هزینه مواد اولیه: اصولا تو صنف های غذایی، هزینه مواد اولیه خیلی بزرگ نیست. یعنی نیازی نیست پول زیادی رو برای این کار کنار بزارید، ولی اول کار ممکنه به خاطر تست غذاها هزینه مواد اولیه اتون بالا رفته باشه. چاپ و بسته بندی هم جزء این بخش هست که بعدا مفصل در موردش صحبت میکنیم.

هزینه راه اندازی رستوران تو بخش اجاره و رهن چون مغازه بزرگ میشه معمولا بالاست، دکورش هم خوب چون کلاسیک هست بالا میشه، البته به سلیقه دکوراتور هم بستگی داره میتونه با گل و گیاه و پرده شیک و چند تا تابلو نرخ هزینه رو برای شما پایین بیاره. اما تجهیزاتش خیلی بستگی به نگرش شما داره که میخواین از چه دستگاههایی استفاده کنید ولی به طور کلی با هر بودجه ای میشه.

مواد اولیه اش هم اگر بخوای انبوه بخری زیاد میشه. کلا هزینه های جاریش زیاده. این زیاد بودن نسبت به فست فود و رستوران ایتالیایی یا کافی شاپ سنجیده میشه.

فست فود

اصولا فست فود یه تیپ مغازه است که طیفش خیلی گسترده است. مثلا به اغذیه فروشی ها هم فست فود میگن یا به رستوران ایتالیایی هم فست فود میگن.

اصولا فست فود ها به رستوران هایی گفته میشه که منوشون شامل پیتزا، ساندویچ، سوخاری و پیش غذاها هست. فست فودها طرفدارهای زیادی بین مردم دارن که این تعداد زیاد طرفدار به خاطر قیمت غذاها و جذابیتشون هست.

راه اندازی فست فود تو متراژ مختلفی امکان پذیر هست. یعنی شما زیاد درگیر کرایه مغازه نیستید، ولی هزینه اصلیش تجهیزات آشپزخونه اش هست که معمولا گرون هست مخصوصا اگر بخواین خط کنتاکی رو با دستگاه هنی پنی انجام بدید که خوب شاید همون یه دستگاه از کل تجهیزات برگر و پیتزا فروشی بیشتر بشه. البته تجهیزات فست فود معمولا سرمایه است.و شما بعد از اینکه مغازه اتون رو جمع کردید میتونید اینا رو به قیمت خوبی بفروشید.

دکور توی فست فود خیلی جای بازی داره، شما میتونید روی این بحث با خلاقیت کلی مانور بدید.