CRM در فست فود

در اینجا ابتدا به تعریف crm در فست فود می پردازیم. crm یک نظام استراتژیک است با هدف مشتری محوری و پوشش نیاز مشتریان، که در بخش های بازاریابی و تبلیغات برای فست فود، ارائه محصولات و غذاهای با کیفیت فست فود و گرفتن یازخورد از کل عملکرد فست فود تا جلب رضایت مشتریان به جمع آوری اطلاعات و تحلیل آنها می پردازد.

در CRM در بخش بازاریابی شما باید اطلاعات صحیح را در مورد مشتریان خود استخراج نمایید، به طور مثال شما باید دقیقا بازار هدف خود را شناسایی کنید و نسبت به خواسته های آنها فست فود خود را راه اندازی نمایید، در حقیقت CRM و بازاریابی از اولین مراحل راه اندازی فست فود و رستوران در کنار شما می باشد.

وقتی شما بازار خود را شناختید بهتر می توانید رفتار آنها را پیش بینی کنید و لذا دچار اشتباهات فاحشی نمی شوید که در مراحل اولیه راه اندازی فست فود یا رستوران به دلیل عدم پیش بینی درست در مورد رفتار مشتریان مجبور به خروج از بازار گردید.

راه اندازی فست فود

در CRM در بخش فروش شما می توانید قیمت گزاری صحیحی برای محصولات خود داشته باشید، به طوری که قیمت گذاری در مرحله راه اندازی فست فود و یا رستوران دیگر برای شما دغدغه ای اساسی نباشد.

یا اگر زمانی که قصد دادن تخفیف دارید با استفاده از اطلاعات صحیح حاصل از سیستم های CRM شما دیگر مجبور به دادن ۶۰% تخفیف برای خرید از فست فود یا رستوران خود نیستید. زیرا شما بازار هدف خود را دقیق می شناسید.

در CRM در بخش آشپزخانه شما با مشکلات اطلاعاتی مخصوصا در مرحله راه اندازی فست فود روبرو نیستید. زیرا شما علاقه مندی های مشتریان خود را می دانید و اگر به سمت جنوب بروید حتما غذاهای تند تر را  سرو خواهید کرد و اگر به سمت شمال حرکت کنید بهتر است که از سبزیجات معطر بیشتر در  غذاهای خود استفاده نمایید.

CRM در فست فود

crm در فست فود iranhfc
crm در فست فود

در سالهای گذشته یک رستوران یا یک فست فود اقدام به تهیه یک منوی بسیار با کیفیت می نمود و سپس شروع به عرضه محصولات داخل منو می نمود. بدون اینکه توجه خاصی به مشتریان بنماید.

هر چند تعریف کیفیت یعنی پاسخ به نیاز مشتری ولی در رستوران ها و فست فودهای سنتی بهای چندانی به خواسته مشتریان نمی دادند. اما امروزه تغییرات اساسی در این حوزه اتفاق افتاده است و مشتریان محور اصلی راه اندازی رستوران ها یا فست فود ها شده اند.

در گروه iranhfc  یک پیشنهاد همیشه برای مشتریان وجود دارد و آن اینکه هرگز برای خود اقدام به راه اندازی فست فود یا رستوران ننمایید. زیرا سلیقه شما قطعا سلیقه عموم مردم نیست، در دل این پیشنهاد تاکید بر مشتری محوری و CRM به وفور دیده می شود.
و یکی از اشتباهات فاحش کسانی که اقدام به راه اندازی فست فود یا رستوران می کنند این است که مشتری را یک عنصر واحد نمی بینند و یک پارچگی در عملکرد آنها وجود ندارد. به طور مثال در یک محله نه چندان قوی از نظر مالی یک غذای کم کالری و کم حجم ارائه می نمایند و …

گروه iranhfc  اقدام به راه اندازی CRM در فست فود های حرفه ای می نماید.

تهیه شده توسط گروه iranhfc